menu
Sakarya Hava Durumu
Kadın Enerjisi Next projesinin atölye buluşması gerçekleşti
Kadın Enerjisi Next projesinin atölye buluşması gerçekleşti
Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin (SEDAŞ) Kadın Enerjisi Next projesinin atölye buluşması gerçekleştirildi.

Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin (SEDAŞ) hayata geçirdiği “Kadın Enerjisi – Next” projesinin öğrenci buluşmaları keyifli bir organizasyon eşliğinde gerçekleşti. SEDAŞ Teknik Eğitim Merkezi’nde 30-31 Mayıs tarihlerinde düzenlenen etkinliğe SEDAŞ İnsan Kaynakları Müdürlüğü yöneticileri ve 46 kız öğrenci katıldı. Holding enerji grubu çalışanlarının kız çocukları ile başlanan “Kadın Enerjisi-Next” projesine bu yıl bölge meslek liselerinde eğitim alan kız öğrenciler de dahil edilerek kapsamı genişletildi. Programın açılış konuşmasında kadınların iş hayatında daha fazla etkinleşmesinin ve güçlenmesinin gelecek nesiller açısından büyük önem taşıdığının altı çizildi.

Sakarya, Kocaeli, Bolu ve Düzce illerinden başvuruların da kabul edilerek programa katılan 46 kız öğrenci SEDAŞ yöneticileri ile bir araya gelerek enerji sektörünü yakından tanıma fırsatı yakaladı. “SEDAŞ Tanıtımı ve Enerji Sektörü Kariyer Fırsatlarının Paylaşılması” ve “Teknik Eğitimli Kadın Çalışanlar Sektörde Ne İş Yapar?” isimli sunumlarla başlayan etkinlik teknik akademide gerçekleşen teknik uygulamalar ile devam etti. Öğrenciler; elektrikte üretim, iletim ve dağıtım süreçleri, yeni teknolojiler ve güvenli kullanım için dikkatli olunması gerekenler hakkında teknik akademi uygulama eğitimleri ile bilgilendirildiler. “Hızlı olan kazansın” oyunu ile keyifli bir aktiviteye dönüşen etkinlikte, enerjinin kadın yöneticileri, enerjide ve sahada kadın olmak gibi iş hayatına dair merak edilen konularda eğitici ve ilham verici konuşmalar gerçekleştirdi.

Toplumsal cinsiyet ve fırsat eşitliği konusunda somut adımlar atarak daha fazla öğrenciye ulaşmak için proje kapsamının genişletildiği bilgisinin de verildiği etkinlik, “Hayallerimizi Boyuyoruz” tuval çalışmaları ile renkli görüntülere sahne oldu. Etkinlik sonunda görüşlerini paylaşan katılımcı öğrenciler; mühendislik ve meslek liselerinde elektrik alanını seçeceklerini belirterek, geleceğe dönük karar noktasında enerji sektörünü ve teknik branşlarını sevdiren keyifli organizasyon için emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Yorumlar

http://sakaryabozoklar.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 yorum

İlk yorumu sen yaz!